"Листи Діду Морозу"

Напередодні нового, 2018 року, ми вирішили подарувати справжнє свято тваринам, у яких були дуже низькі шанси стати домашніми. Немолоді тварини, з трьома кінцівками, сліпі, з важкими захворюваннями. Перед собою ми поставили мету не тільки зібрати для них гроші та подарунки, але і звернути увагу людей на цю категорію тварин.

Ми відібрали 9 тварин, і 2 рази на тиждень публікували лист до Діда Мороза від імені однієї із тваринок. Від першого лиця розповідалося, як у тваринки справи, чи вірить вона, що може стати домашньою, і на які саме подаруночки чекає. Звісно, список всього необхідного для тварини ми отримували безпосередньо від куратора котика чи песика. Чому було обрано формат прямої мови та звертання до Діда Мороза, а не більш «прогресивного» Санти?

Для нас було важливо вкласти емоційну складову у ці листи і показати, наскільки всі тварини різні. Характер, особливості письма, навіть слова-паразити у всіх тваринок відрізнялися і формували образ котика чи песика із власними надіями, страхами, радощами, переживаннями максимально наближеним до людського.

Листи були розраховані на основну аудиторію підписників – 30-50 років – тому образ Діда Мороза, як чарівного бороданя, що виконує бажання, для цих людей асоціюється з їхнім дитинством і є більш близьким. За результатами акції, яка тривала 1,5 місяці, ми зібрали: 47 595 грн, 550 кг корму, 20 лежанок, гамаків та матрасиків, 60 препаратів для обробки від паразитів, понад 80 іграшок та смаколиків, 3 ігрових комплексу для котів. Також котик Сліпко тієї ж зими поїхав до нової домівки. Акція викликала чималий інтерес до теми особливих безпритульних тварин, які мають менші шанси стати домашніми. Кожен лист мав охоплення 20-65 тис. людей. Навіть після Нового року ми продовжували отримувати подарунки і передавали їх тваринкам. Ми не можемо стверджувати, що саме «Листи» так вплинули на людей, але за 2018 рік на нашій сторінці стали більш охоче звертати увагу і брати додому тварин старшого віку і таких, у яких є фізичні вади.